همه چیز در مورد انتخاب و خرید روشویی سرویس بهداشتی

تاریخ : شنبه , ۱۳۹۷/۰۶/۱۷ ۰۰:۰۱
همه چیز در مورد انتخاب و خرید روشویی سرویس بهداشتی
 برای زیباتر شدن منازل تمامی نکات را رعایت می کنیم اما شاید به برخی از فضاها توجه کمتری شود، سرویس بهداشتی از آن دسته فضاهاست، در این مطلب می خواهیم مواردی را با شما در میان بگذاریم که به زیبایی این فضا کمک می کند. بدون شک یکی از مهم ترین قسمتهای سرویس بهداشتی که به زیبایی آن کمک می کند، روشویی است. روشویی ها اگرچه حتی کوچک باشند، می توان با یک انتخاب خوب و متناسب با فضای سرویس بهداشتی آنرا زیبا کرد.

با توجه به اهمیت روزافزون به دکوراسیون داخلی حتی در خانه های کوچک، مبحث دکوراسیون تمام قسمت های خانه از جمله سرویس بهداشتی را هم دربر گرفته است. اهمیت روشویی در سرویس بهداشتی این کالا را به سمت تزئینی شدن کشاند و امروزه میبینیم که روشویی ها در انواع و اقسام مختلف و دکوراتیو در بازار دیده میشوند.
 

انواع روشویی سرویس بهداشتی

روشویی ها بنا بر سلایق افراد مختلف به دو دسته کلاسیک و مدرن تقسیم می شوند که در هر دو دسته می توانیم به داشتن کابینت همراه روشویی اشاره کنیم، همچنین روشویی های کابینتی خود به دو دسته زیر تقسیم می شوند:
  •  روشویی کابینتی ایستاده: معمولا روشویی های ایستاده پایه دار هستند و بر روی زمین قرار می گیرند.
همه چیز در مورد انتخاب و خرید روشویی سرویس بهداشتی
  •  روشویی کابینتی دیواریاین مدل از روشویی ها بر روی دیوار نصب می شوند و پایه ای ندارند که در هر دو حالت هم به صورت ساده طراحی می شوند و هم به صورت فول ست (همراه با آینه و باکس) هستند.
همه چیز در مورد انتخاب و خرید روشویی سرویس بهداشتی
مطلب مرتبط: راهنمای خرید کابینت روشویی HPL
 

فضای قرار گیری روشویی در سرویس بهداشتی

همه چیز در مورد انتخاب و خرید روشویی سرویس بهداشتی

معمولا در سرویس بهداشتی، روشویی را در نزدیکی درب سرویس قرار میدهند و یا با توجه به محدوده کلی در نظر گرفته شده برای سرویس بهداشتی، سعی می کنند بهینه ترین محل را برای نصب آن تعیین کنند. از این رو حتما قبل از خرید نقشه و ابعاد سرویس بهداشتی را در ذهن داشته باشید. چرا که بعضی اوقات ممکن است فقط یک سانتیمتر خطا در اندازه گیری باعث شود درب سرویس بهداشتی شما باز و بسته نشود و با روشویی برخورد داشته باشد. پس حتما سایز دقیق محل نصب را داشته باشید تا در هنگام خرید سایزی هم اندازه با مکان نصب را خریداری نمایید.

سرویس بهداشتی در اغلب منازل فضایی که برایش در نظر گرفته می شود معمولا بین ۵-۲ مترمربع متغیر است. که آن هم با توجه به فضای کل خانه تعیین می شود. اما در اینجا نکته مهم این است که روشویی مناسبی که برای سرویس بهداشتی که فضای آن کمتر است می تواند همراه با کابینت باشد و در کنج قرار بگیرد.
 

جنس بدنه و سینک روشویی سرویس بهداشتی

سینک روشویی ها اغلب از جنس چینی و سرامیک هستند اما سنگ هم به این دسته اضافه شده است و بدنه روشویی و کابین آن از جنس پی وی سی است زیرا در برابر رطوبت مقاوم هستند. و دسته ای از روشویی های کلاسیک از جنس چوب هم طراحی می شوند.
 

نکات مهم در خرید روشویی سرویس بهداشتی

  • اگر  تمایل دارید از سنگ برای روشویی تان استفاده کنید،‌ باید سنگ آن آنتی باکتریال و عاری از هرگونه درز باشد. سنگ انتخابی روشویی باید با مدل روشویی هماهنگی داشته باشد به طور مثال نمی شود از سنگ مدرن برای روشویی کلاسیک استفاده کرد.
  • در روشویی های تمام رنگ باید در نظر داشته باشید که به صورت مداوم از آب داغ استفاده نکنید زیرا باعث تغییر حالت روشویی می شود و همچنین برای شستشو نباید از شوینده هایی مثل وایتکس استفاده شود زیرا باعث تغییر رنگ می شود.
  •  در خرید آینه روشویی  دقت بسیار زیادی داشته باشید بخصوص در مواردی که به صورت فول ست (به همراه آینه و باکس) روشویی مورد نظرتان را تهیه می کنید، چرا که امکان تعوض آینه برای شما وجود نخواهد داشت.
 

راهنمای خرید روشویی

روشویی ساده پایه دار را میپسندید یا روشویی کابینت دار؟ اگر کابینتی ها را دوست دارید پس باز هم یک انتخاب دیگر در مدل کلی باید داشته باشید.
 

انتخاب مدل روشویی و کابینت آن

اینکه روشویی با کابینت (یک کابینتی که روشویی روی آن قرار گرفته است) را میپسندید (عکس سمت راست) یا کابینت روشویی (کابینتی که روشویی در داخل آن قرار دارد) (شکل سمت چپ) باب سلیقه شماست؟
 
راهنمای خرید روشویی - کابینتی که روشویی روی آن قرار گرفته - محصولات کابین گستر رزراهنمای خرید روشویی - کابینتی که روشویی توی آن قرار گرفته - محصولات کابین گستر رز
 
روشویی های تک و بدون پایه  بیشتر برای مواردی استفاده میشوند که فضای کافی وجود ندارد. یا اینکه خود شما برای اینکه روشویی فضای کمتری را اشغال کند مدل بدون پایه آن را انتخاب میکنید. شستشوی فضای زیر این نوع از روشویی ها بسیار راحت تر از باقی مدل هاست. اما روشویی های کابینت دار با توجه به وجود کمد و طبقات میتواند وسایلی که در سرویس بهداشتی لازم است را در خود جایی دهد.
از برتری های روشویی های کابینت دار میتوان به نمای دکوراتیو زیباتری که دارا هستند اشاره کرد.
 

انتخاب نوع روشویی و سبک آن

بعد از تصمیم گیری برای انتخاب نوع روشویی باید سبک آن را نیز مشخص کنیم. درست است که فضای سرویس بهداشتی از دیگر فضاهای محل نصب کاملا جداست اما بازهم بهتر است که انتخاب و چیدمان وسایل از لحاظ سبک با باقی فضای سرویس بهداشتی همخوانی داشته باشد.  چرا که تولیدکنندگان روشویی این محصول را در تنوع بالایی از لحاظ سبک تایید کرده اند و این محصول در سبک های کلاسیک ، لوکس، سنتی، مدرن، فانتزی و... در بازار موجود است.
 
همه چیز در مورد انتخاب روشویی - مدلهای مختلف روشویی - محصولات کابین گستر رز
 
کارشناسان چیدمان و طراحی همیشه تاکید دارند که همه وسایل محل استفاده را مناسب برای آنجا خریداری کنید چه از لحاظ طرح و مدل و سبک و چه از نظر اندازه و ابعادالبته در نظر داشته باشید که برای استفاده در اماکن اداری، یا فضاهای تجاری، فضاهای لاکچری مثل هتل های پرستاره باید خریدی مناسب با کاربرد این اماکن و البته سبک کلی طراحی داخلی آن داشته باشید.