روشهای نصب اچ پی ال در نمای ساختمان

تاریخ : جمعه , ۱۳۹۷/۰۶/۱۶ ۱۵:۲۸
روشهای نصب اچ پی ال در نمای ساختمان
ورقهای HPL پوشش بسیار مناسبی برای نمای خارجی ساختمان ها میباشد و به علت مقاومت در برابر رطوبت، حرارت و اسیدهای ضعیف با آرامش خاطر و اطمینان نسبت به دوام آن و ثابت ماندن خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آن می توان از این محصول یعنی hpl نما با تنوع رنگی فراوان استفاده کرد.
 

نصب به روش خشک

نصب به روش خشک ساده ترین روش اجرای نمای HPL می باشد. ورق های HPL طبق ابعاد مورد نظر برش و توسط پرچ همرنگ ورق به زیر سازی متصل می گردد با توجه به اینکه سطح پشت ورق به زیر سازی متصل می گردد؛ میبایست دو دریچه در قسمت پایین و بالا باز گذاشته شود تا هوا در پشت ورقها جریان داشته باشد که اگر این کار انجام نشود باعث تغییر شکل ورق خواهد شد.
وجود فضای خالی بین دیوار بنا و قطعه نصب شده عامل مهمی در کاهش عبور سرما و گرما به داخل ساختمان می باشد . به علاوه با افزودن جداره ایزولاسیون به فضا می توان نتایج بسیار بهتری از نظر عایق صوتی و حرارتی کسب نمود. جلوگیری از تعریق از دیگر خواص نصب خشک است .

مطلب مرتبط: سیستم های نصب پنل های HPL

نصب با اتصال قابل رویت

ورق های HPL طبق طرح در اندازه های مختلف بریده شده و توسط پیچ ها یا پرچ های مخصوص که در پوش هم رنگ نما دارد به زیر سازی محکم می گردد. این روش نصب قابلیت اجرا با ضخامت ورقهای 6 و 8 میلیمتر را دارا میباشد. ورق های HPL طبق طرح در اندازه های مختلف بریده شده و توسط پیچ ها یا پرچ های مخصوص که در پوش هم رنگ نما دارد به زیر سازی محکم می گردد.

معایب

  • تنطیم نبودن فارسیها
  • بریدن پرچها طی زمانی کوتاه ( پرچ در اتصال با آهن بمرور زمان سولفات کرده و پاره میشود)
 
 روشهای نصب آسان صفحات HPL مخصوص نمای ساختمان

تکنولوژی های نصب آسان نمای اچ پی ال

نصب آسان و راحت، یکی از نکاتی است که باید مورد توجه طراحان و سازندگان قرار گیرد. چرا که لغزش و افتادگی و باز شدن درز و منفذ در نما، چیزی است که طراحان و سازندگان نمی خواهند.
اچ پی ال یکی از متریالی است که بالاترین میزان تنوع را در رنگ های خود دارد. بیش از صد نوع رنگ وجود دارد که در طراحی نمای اچ پی ال می توان از آنها استفاده کرد.
 

تکنولوژی چهار هسته ای کرییر

با استفاده از تکنولوژی چهار هسته ای کرییر می توان صفخات اچ پی ال را با دوام و استحکام و به آسانی روی نما قرار داد. با استفاده از این تکنولوژی در هر شرایط اقلیمی می توان نمایی یکدست و مطمئن داشت.

مزایا:
  • قابلیت چسبیدن محکم و شیار هایی برای جلوگیری از لغزش.
  • مرکز چهار هسته ای آن عایق حرارتی و صداست.
  • احتیاجی به سرهم بندی ندارد و تمامی مراحل در کارخانه انجام شده اند.
  • نصب آن زمانبر نیست و سریع انجام می شود.