ایده های طراحی زیبای نما با پنل های اچ پی ال

تاریخ : جمعه , ۱۳۹۷/۰۶/۱۶ ۱۳:۱۸
ایده های طراحی زیبای نما با پنل های اچ پی ال

از آنجایی که اچ پی ال قابلیت انعطاف پذیری ندارد و بیشتر برای سطوح مسطح قابل استفاده است، استفاده از آن در ترکیب با متریالی مانند شیشه و... علاوه بر زیبایی دو چندان به طراحی و استفاده از آن کمک شایانی می کند. همچنین به علت دوام بالا و تاثیر پذیری بسیار کم در شرایط آب و هوایی مختلف از هزینه های جانبی نما می کاهد.

طراحی زیبای نما با ترکیب اچ پی ال و شیشه

طرای زیبای نما با ترکیب اچ پی ال و شیشه

اچ پی ال یکی از متریال های مدرن است که معمولا برای طراحی و زیبا سازی ساختمان های شهری استفاده می شود. تیم ساخت و طراحی Dives End به تازگی این سازه را در وارنای بلغارستان طراحی کرده است که با ترکیب زیبایی از شیشه و صفحات اچ پی ال ظرافت و شیکی را به نما بخشیده است.
در ساخت پنجره ها از صفحات شیشه ای سه جداره استفاده شده تا عایق انرژی و صدا بوده و استحکام سازه به طور کامل حفظ شود. همچنین ساختار اچ پی ال این استحکام را افزایش داده است. با استفاده از صفحات اچ پی ال علاوه بر عایق بودن امکان به جریان افتادن هوا و سبکی سازه به آن اضافه شده است.
در قسمت جلویی ساختمان بیشتر از شیشه در نما استفاده شده و در قسمت پشتی سازه نمای اچ پی ال بیشتر به چشم می خورد. هرچند در قسمت پشت نما هم پنجره های بزرگی تعبیه شده تا استفاده از انرژی خورشیدی و نور طبیعی به حداکثر برسد.
 

نمای سیاه و سفید اچ پی ال

این از ویژگی نماهای مدرن و ترکیبی است که می تواند از خاصیت های متریال های مختلف بیشترین استفاده را ببرد و در سالهای اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. شاید استفاده از نمای سیاه و سفید برای هر طراحی با ریسک بالا همراه باشد، اما قطعا صفحات اچ پی ال در این سازه گویی یک فیلم کلاسیک را به عالم واقع آورده است.

ایده های طراحی زیبای نما با پنل های اچ پی ال - پنل های سیاه و سفید

این برج ۱۶ طبقه که در بارسلونای اسپاینا (پایتخت شاهکارهای معماری جهان) ساخته شده، دارای پانل های عمودی اچ پی ال است. فضای بیرونی ساختمان همچنین شامل پنجره های بلند و بزرگی است که هر سه طبقه یک بالکن می سازد.
این برج یکی از ۲۶ برجی است که قرار است حول یک میدان ساخته شود. این میدان که Europa نام دارد قرار است تمرکز جمعیت در این ناحیه را بالا ببرد. همچنین با برنامه ریزی برای ساختن ۲۶ برج حول این میدان، رقابت ها برای ساختن بهترین و زیبا ترین برج آغاز شد که بدون شک این نمایاچ پی الی یکی از رقای سر سخت خواهد بود.

  • این نما با صفحات ۸ میلی متری اچ پی ال طراحی شده که در فریم های آلومینیوم کامپوزیتی به ضخامت ۴ میلی متر محکم شده اند.
  • یکی از نکاتی که در طراحی و ساخت امروزه ی برج ها به آن دقت می شود، قابل بازیافت بودن متریال به کار رفته در آن است.
  • تمامی متریال به کار رفته در این سازه و به خصوص نما ۱۰۰ درصد قابل بازیافت است و ۶۵ درصد مواد به کار رفته در بدنه سازه، خود از مواد بازیافتی تشکیل شده است.